Anonymous, Orlando Belediye’sine Savaş Açtı!

Anonymous, Orlando adını artık duymayan kalmamıştır heralde Wikileaks ve Sony olaylarına ek olarak Türkiye’ye de internet yasağı için saldırması ile ülkemizde ve dünyada bir çok kişiye adlarını duyurdu.

Onlara en ünlü siber-aktivist grubu dememiz pekte yanlış olmaz. Anonymous’un şimdiki hedefide ABD’nin Orlando kendi belediyesi ve ona bağlı kurumlardır. Sebebi ise Orlando belediyesinin evsizlere yemek dağıtımı yapan bir sivil toplum grubu olan Food Not Bombs’un gerekli izinleri almaması gerekçesi ile belediyenin engellemesi ve kurucularını gözaltına almasıdır.


Food Not Bombs sivil toplum grubu ve Orlando belediyesi ile daha önce başka gerginliklerde yaşanmıştı. Hatta The Washington Post haberine göre Belediye Başkanı onlara yemek teröristleri anlamına gelen ‘food terrorists’ şeklinde hitap etmiştir.

Anonymous, bunun üzerine artık bu olaya sessiz kalamıyacaklarını bunun bir savaş ilanı olduğunu ve ateşkes istense bile durmayacaklarına dair bildiri yayınladı. İnsan haklarını ihlal eden bu ve bunu gibi kurumlarla onların hakketiği şekilde mücadele edeceklerinide ekledi.

Bildiride bunun dışında belediye’nin ve ona bağlı kuruluşların web sitelerine sürekli ve yoğun saldıracaklarınıda ekledi. İlk olarakta Disneyland’in de bulunduğu şehrin internetteki online Turizm Rehberini çökerttiler.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
En çok konuşulan ağ: Twitter

Yaygın medyada en çok adı çeken, muhabbeti dönen yani haber olan sosyal ağ Highbeam tarafından yapılan araştırma sonucu Twitter olmuş.Üstelik...

Kapat