Apple da hackerın hedefi oldu…

Hackerlar bir çok hükümet ve şirket sitelerine saldırmaya devam ederken Apple da burdan payını aldı. Kendilerine AntiSec diyen bir grup hacker tarafından saldırıya uğrayan Apple, büyük zarar almasada kendini tamamen koruyamadı. AntiSec az sayıdada olsa kullanıcı bilgilerini hacklemeyi başardı.

Daha önce CIA, FBI ve ABD senatosu gibi siteleri hackleyen LulzSec dağıldıktan sonra üyelerinin bir kesimi tekrar toplanarak Apple’ın sistem açıklarını bulmak için saldırıda bulundu.

apple hack

AntiSec, Twitter ‘dan 2 gün önce yaptığı açıklamada Apple sunucularına girmeyi başarıp az sayıda da olsa kullanıcıların kişisel bilgilerini ele geçirdiklerini bildirdikten kısa bir süre sonra bu bilgileri internette yayınladı.

AntiSec açıklasında Apple’da güvenlik açısından sorunlu olup kolay hedef olduğunu bildirirken başka işlerle daha da meşgul olduklarının açıklasını yaptılar. Grubun kendini dağıtan LulzSec’in bazı üyeleri tarafından kurulduğu sanılmaktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
kırmızı nexus 5
Nexus 5’in Yeni ve Dikkat Çekici Modeli Çıktı!

Google tarafından çıkarılan akıllı telefon Nexus 5 sahip olduğu ilgiyi daha da artırmak için yeni bir model ile piyasaya çıkmaya...

Kapat