Elektrik Hattı Üzerinden İnternet Geliyor!

Elektrik Hattı Üzerinden İnternet Geliyor!Gelişen teknoloji ile beraber artık telefon, internet ve elektrik hatları ayrı olmayacak. Bundan sonra internet ve telefonda elektrik hattı üzerinden alınabilecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, elektrik hattı üzerinden internet ve diğer hizmetleri sağlayan teknoloji için hukuki alt yapıyı oluşturmaya çalıştıklarını açıkladı. Acacer elektrik üzerinden verilecek internet ve telefon hizmeti için yaptığı açıklamada bina içerisindeki elektrik hatlarını kullanarak hizmet sunan işletmelerin var olduğu söyleyip gelen yoğun istekler üzerine elektronik haberleşme teknolojisine geçmek için düzenleme yaptıklarını söyledi. Ayrıca Acacer, böylece alt yapı rekabetininde artık daha iyi hizmet sunulmasına etki edeceğini ekledi.

Elektrik hattı ile sunulacak olan yüksek hızlı internet sayeside kullanıcılar IP tabalı her yere ulaşabilecek. Artık ekstra kablolama sağlanamadan internet, telefon, VoD, CCTV ve IPTV gibi bir çok uygulamaya tek kablodan ulaşılabilecek. Elektrik kablosu üzerinden sunulacak bu hizmet sayesinde ayrıca internet, telefon, network ve telefon kablolarına ihtiyaç duyulmayacak olup doğrudan priz ile sayaçlardan alınabilecek.

Uzmanlar ise elektrik kabloları üzerinden sunulacak hizmetin fiber ile eşit hızda olamayacağını ancak yinede internetin olmadığı şehir ve köylerde büyük kolaylık sunacağını belirtmekte.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Hani Facebook’ta İş Yoktu? insankaynaklari.com ile İş Bulmak Artık Çok Kolay!

Yenibiris.com'un yeni uygulaması insankaynaklari.com adaylara Facebook üzerinden profesyonel iş ağı oluşturarak en uygun işi en kısa sürede bulma fırsatı tanıyor!...

Kapat