Facebook güvenlik açığı bulanlara para vermeye devam ediyor.

Facebook güvenlik açığı bulan kişilere Google ve Mozilla gibi para ödeyeceğini BURADAKİ haberimizde size duyurmuştuk. Şimdi ise güvenlik açığı bulan ülkeler arasında Türkiye’nin yer aldığını öğrendik.

Facebook güvenlik açığı bulanalara ödül vereceğini açıkladı ancak çok yoğun bir ilgi ile karşılaştı. Hatta üç haftada 40 bin dolar ödül dağıttı bile. Ayrıca açık bulan ülkeler listesinde Türkiye’nin olduğu bildirildi.

Facebook zaten bir çok güvenlik uzmanı çalıştırdıklarını ancak bu program ile tamamen farklı bir seviyeye geldiklerini bildirdi. Program saysinde 16 ülkedeki internet güvenliği tutkunu kişiyle yeni bir diyaloglarının başladığını söyledi.

Facebook bulunan güvenlik açıkları veya hatalar karşılığı 500 dolar ödeme yapmakta ancak bulunan açığın büyüklüğüne göre ödül miktarı artış gösterebilmektedir. Hatta sadece bir açık için 5 bin dolar verdikleri bile olmuş.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
canlı radyo
Sorunsuz Radyo Dinleyin

Teknoloji her ne kadar gelişse de, artık her yerden 7/24 TV izleyebilme şansımız olsa da, hatta istediğimiz müzik ve filmi...

Kapat