Facebook’ta Engellendim Mi?

FacebookFacebook’ta sizi bir kişi engelledi ise onu bulmak aslında çok kolay. Ufak bir dedektiflik yaparak Facebook üzerinden sizi engelleyen aile, arkadaş ve sevgiliniz dahil bir çok kişiyi bulabilirsiniz. Sizi engelledi mi yoksa hesabını mı kapattı öğrenebileceksiniz.

Öncelikle sizi engellediğinden şüphelendiğiniz “x” kişisi olsun. Bu kişiyi Google üzerinden çift tırnak içinde adı soyadı şekline aratıp bulun. Mesela “Gökhan Şahin” diye arayın. Ama bu işlemi yapmadan önce Faebook hesabınızdan çıkış yapın çünkü engellemiş ise giriş yapmış halde göremezsiniz. Eğer aradığınızda onu buluyorsanız ancak hesabınıza giriş yapınca ona ulaşamıyorsanız engellenmiş oluyorsunuz.

Eğer yukarıdaki yöntem ile engellenip engel yemediğinizi öğrenemediyseniz o zaman ortak arkadaşlarınızın hesabını kontrol edin. Ancak hesabınızdan çıkış yaparak kontrol ediniz. Eğer sizi engellediğini düşündüğünüz arkadaşınız, ortak arkadaşta bir resmi veya durumu beğenmiş yada yorum yazmışsa sizi engellemiş demektir.

Yukarıda anlattığımız iki yöntemde işe yaramadıysa o zaman sizi engellediğinden şüphelendiğiniz kişinin mail adresini Facebook üzerinden aratmanız gerekiyor. Önce sahte bir Facebook hesabı açın sonra arkadaşınızın mail adresini arayın. Eğer o maile kayıtlı bir hesap varsa çıkacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Facebook Şikayetleri Nereye Gidiyor Açıklandı

Bir çok web sitesinin olduğu gibi Facebook hizmetinin de en büyük sorunlarından bir tanesi gizlilik. Dünyanın en büyük sosyal ağı...

Kapat