Fotoğraflar artık daha temiz!

Sokakta veya ünlü bir yerde arkadaşınızın fotoğrafını çektiğiniz zaman en sinir bozucu olay arka taraftan bir arabanın geçmesi yada insanların olmasıdır. Ancak artık bu durum bu yenilikle ortadan kalkıyor!

İsviçreli bir şirket olan Scalado Inc.  görüntü teknolojileri üzerine çalışmaktadır. Sunduğu son teknoloji ile fotoğraf dünyasında bir devrim yaptı. Firma fotoğraflarınızda istenmeyen ögeleri, “remove” yani kaldır uygulaması sayesinde size temizleme imkanı veriyor. Böylelikle arka planda bir insan veya araç geçmesini beklemenize yada fotoğrafları onlarla kabul etmenize gerek kalmıyor.

Remove uygulamasında kullanıcı 5-6 defa aynı görüntüyü peşpeşe çekiyor ve sonra fotoğraf gereksiz ögeleri kullanıcıya gösteriyor. Kullanıcıda tek tuşlar bütün bu ögelerden kurtulmuş oluyor. Böylece kişiler sadece arkadaşı ve çekmek istediği mekanı, anıtı yada ortamın fotoğrafını çekmiş oluyor.

Bu devrim niteliğindeki teknolojinin ne zaman cep telefonu ve kameralarda yer alacağı kesin olarak bilinmiyor. Anak engadget.com sitesinde yer alan bir haberde, dünyaca ünlü cep telefonu firmalarının son modellerinin yer alacağı 27 Şubat-1 günlerinde Barselona kentinde düzenlenecek Mobile World Chongress’te yer alacağı belirtiliyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Erken Rezervasyon Fırsatları

Ülkemizde yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte tatile çıkan ve yüksek miktarda otel ücretleri ödeyen turistler artık bu konuda bilinçlenerek otellerin sunmuş...

Kapat