HDD’lerin Hızları Artıyor!

Daha hızlı HDD’ler geliyor! Şuan sahip olduğunuz yada bildiğiniz 5.400 yada 7.200 HDD’leri unutabilirsiniz çünkü bilim adamları yeni bir teknoloji ile sabit disklerin hızı artıracaklar.

Geliştirilen bu son teknoloji ile yüzlerde kat daha hızlı sabit diskler hayatımıza girecekler.  Üstelik bunlar sadece hızlı da olmayacak aynı zamanda güç tasarrufu da sunacaklar. Bu hız ve güç tasarrufu için bilim adamları çalıştıkları yeni bir yöntem olan çok güçlü bir lazer ile manyetik soğutma bileşenlerine sahip demir bir depolama birimi üzerine verilerin yazılmasına dayanıyor. Bu yöntem sayesinde günümüzde kullanılan  elektromanyetik yöntemler ile verilen yazılması tarihe karışacak. Lazer saniyenin 10 binde bir hzıında çalışıyor ve manyetik alan olmaksızın terabaytlarca veriyi saniyeler içinde yazabilecek kadar hızlı.

Ayrıca ısıyı kullanmakta olan bu sistem hakkında çalışma ekibinden Dr Alexey Kime, çeşitli inanışlarında değişmesini sağlayacağından büyük bir önemi olduğuna da dikkat çekiyor. Çünkü bu güne kadar ısının manyetik yapıya zarar vereceği yönünde bir görüş vardı. Ancak sanırız bundan sonra ısı hakkındaki görüşlerde ciddi bir değişme olacak.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
AMD, Soket FM1 için yeni bir işlemci çıkardı.

AMD, Fuasion serisinin satışlarından oldukça memnun olduğu söyleyen açıklamadan sonra yeni bir gelişmeyi duyurdu. Fusion serisi dışında 32nm teknolojisi ile...

Kapat