iPhone 5 Kasası İçin Sıvı Metal Kullanılacak!

Uzun süredir piyasada var olan dedikodulardan bir taneside iPhone 5 kasası için sıvı metal’in kullanılacak olmasıydı. Peki ama bu sıvı metal ne işe yarayacak?

iPhone 5‘in kullanacağı sıvı metal uzun süredir mevcut ve çeşitli yerlerde kullanılmaktadır. Amorf metal alaşım serisinin ticari ismi olan bu sıvı metal’i California Institute of Technology’de Vitreloy isimli şirket geliştirdi. Bulunmasının ardından çeşitli askeri araçlarda, medikal cihazlarda ve saat kutusu, USB flash sürücüleri gibi tüketici ürünlerinde kullanılmaya başlanmıştı. Tercih edilmesinin isi bir kaç sebebi bulunmaktadır. Bunların sebep yada özellikler kısaca aşınmaya karşı daha dayanıklı olması, elastik olup bu özelliği ile depolanan enerjiyi yavaşça serbest bırakabilmesi yer aldığı gibi ısıya cam gibi tepki verip çok kolay şekil verilmesidir. Yüksek ısıda kolayca yoğrulup üretilir. Ayrıca bu madde ile işlem bittiğinde titanyum veya alüminyumdan çok daha sağlam olan bir yapı ortaya çıkıyor.

Apple bu maddeyi iPhone 5‘in kasası dışında daha önce aldığı lisansla iPhone 3G teknolojileri içinde kullanmıştı. Lisans 2010 yılında alınmış olup bunun daha geniş bir alanda kullanılacağı tahmini ve sıvı metal’in sağladığı bu avantajlar dedikoduları destekler nitelikte.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
50 iTunes ŞUBE çalındı duyuyorum

Çin’de bir açık arttırma sitesi 50 bin çalıntı iTunes hesabını satıyor. Hesabı satın alanlar, kullanıcıların kredi kartlarıyla içerik indirebilecek. Haberin...

Kapat