İyi Bir Web Site Yapmanın Kuralları

1.Konu

İlk olarak açacağımız sitenin konusunu bulmamız gerekir. Konu olarak seçim yaparken genel forum, genel blog gibi siteler açmaktan uzak durun. Çünkü bu sitelerden binlerce var. Bu yüzden sizin sitenizin hitlenmesi çok zordur. Kısa yoldan hit yapıyım derseniz adult site açabilirsiniz.

2. İçerik

İçeriğinizin bol olması gerekmektedir. Sitenize içerik eklerken kopyala + yapıştır yaparsanız Google sitenizdeki içeriğin kopya olduğunu anlayacaktır. 100 makale yazacağınıza 1 tane özgün makale yazmanız daha yararlı olacaktır.

3.Altyapı

Sitenizin kesintisiz yayınına devam etmesi için güvenilir, tanınmış firmalara yönelin. Almadan önce iyice firmanın altyapısını inceleyin. Eğer altyapısı kötü olan bir yerden alırsanız 2 – 3 gün içinde siteniz sık sık kapanmaya başlayacaktır.

4. SEO

Sitenizin SEO optimizasyonu yapılmış ise Google’da daha rahat indexlenirsiniz. Bu yüzden sitenize mutlaka seo optimizasyonu yapmaya veya yaptırmaya çalışın. Google sonu “.html” uzantısı ile biten siteleri sever.

5. Meta Tag

Meta taglarınızı iyi ayarlarsanız Google için yine yarar sağlayacaktır. Siteniz kişisel blogsa ve siz meta taglarınızı “film izle, oyun oyna, full oyun” gibi ayarlarsanız sizin zararınıza olacaktır.

6. Sitemap

Mutlaka sitemap oluşturunuz. Eğer kullandığınız scriptin kendi sitemap eklentisi varsa onu kullanmanız daha yararlı olacaktır. Eğer scriptinizin sitemap eklentisi yok ise kendiniz sitemap oluşturucu programlarla oluşturabilirsiniz.

7. Link Değişimi

Eğer maddi durumunuz el veriyorsa hitli sitelerden link alın. Bu Google aramalarında öne çıkmanızı sağlayacak.

8. Tasarım

Ziyaretçileriniz tasarımınızı beğenirse daha çok ziyaret eder sitenizi. Bu yüzden gözü yormayacak, sade tasarımlar kullanın.

9. Kullanım Kolaylığı

Siteniz çok karışık olursa ziyaretçi sitenizden çıkmak ister. Bu yüzden çok karmakarışık şeylerden uzak durun. Mesela sitenize müzik player eklediniz. Ziyaretçi ilk geldiğinde hoşuna gitse bile sonradan sıkılacaktır.

The active ingredient in MOTRIN is ibuprofen, which is a member of the propionic acid group of nonsteroidal anti-inflammatory drugs (NSAIDs). Ibuprofen is a buy motrin online Discover Motrin information from First-Drugstore.com: How to buy Motrin, Motrin prices, uses, how to take, side effects, precaution, drug interactions, missed
Generic name:amoxicillinBrand Names:Amoxil, Moxatag, Trimox, WymoxWhat’s Amoxil (Amoxicillin)?Amoxil (Amoxicillin) is utilised to treat a amoxil online Over the counter antibiotics – buy generic Amoxicillin 500mg. Order cheap antibiotics online no prescription required. Buy Amoxil generic, Cipro generic,
Find prescribing and dosage information for ARIMIDEX (anastrozole) tablets. A link to the UK Summary of Product Characteristics (SmPC) is provided. buy arimidex Online pharmacy drugstore: Cancer generic prescription drugs and medications. Buy Arimidex (Anastrozole) online without prescription on discount prices.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Bimeks, HP Pavilion DM4 BeatsTM Sürümü Türkiye’de ilk kez teknoloji severlerle buluşturuyor!

Aldığımız haber doğrultusunda HP Pavilion DM4 BeatsTM sürümü 27 Mart tarihi itibari ile ilk kez Bimeks Mağazalarında teknoloji severlerin beğenisine...

Kapat