Paravan Bloglar ve SEO

Paravan bParavan Bloglar ve SEOloglar SEO açısından hem ekonomik hemde oldukça yararlıdır. Bu bloglar ile ana sitenizi destekleyerek kısa sürede daha risksiz ve ucuz bir şekilde Google gibi arama motorlarında yükselebilirsiniz.

SEO denince akla ilk gelen backlink çalışmasıdır. Ancak backlink kazanmak artık eskisi kadar kolay değildir. Çünkü arama motorları link alınan sitenin içeriğine ve kalitesinede büyük önem vermekte. Bu sebeple sitenizle alakalı içeriğe sahip sitelerden link almanız gerek. Aksi taktirde arama motorlarından ceza alabilirsiniz. Ancak içeriği benzer ve kaliteli sitelerden link almak oldukça zor. Bu sebeple paravan blogları kullanmak en mantıklı tercih olacaktır. Ama paravan blog hazırlarken bazı noktalara dikkatli olmak gerekli.

Paravan blog açarken ilk dikkat edeceğiniz konu blogun adresinin anahtar kelimeler ile oluşturulması. Ancak tüm blogları aynı anahtar kelime ile açmayın. Bunun yanında ayrıca açar açmaz linkleme çalışması yapmayın. Blogları açıp biraz özgün içerik girin ve bir kaç ayın geçmesini bekleyin. Daha sonra makalelerin içerisinde anahtar kelimelerinize link verebilirsiniz. Böylece alınabilecek cezalardanda kurtulmuş olursunuz ve alacağınız linkler çok daha yararlı olur.

Paravan blogları açmakla iş bitmez. Bunun yanında ayrıca blogları belli periyotlarla güncellemeniz ve onlarada ufak SEO çalışmaları sağlamalısınız. Bu sayede uzun ömürkü ve kaliteli geri dönüş alabilirsiniz. Bloglarınıza sosyal imleme gibi çalışmalar yaptırarak onları daha güçlü hale getirin.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

6 Yorum

  1. Mete dedi ki:

    Paravan blog açmak için önereceğiniz siteler var mı?

  2. Sefa dedi ki:

    Açılan paravan blogları tek tek güncellerken yoruluyorum bunun için kolay bir yöntem yok mu?

  3. Kadir dedi ki:

    Hocam ücretsiz bloglar açsam .com, net gibi ücretli pravanlar kadar etki eder mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Turkcell T20 Geliyor.

Turkcell çıkardığı ilk akıllı telefon olan T10'u 110 binden fazla satarak iyi bir başarı yakaladı. Şimdi ise T20'yi satışa çıkardı....

Kapat