Sağlıklı Zayıflayın

Kilo vermek için acele eder, şok diyetler uygularsanız zayıflamak yerine ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşırsınız…
Kilo vermek için acele ederek, sağlığınızı tehlikeye atmayın. Bunun yerine sağlıklı zayıflamaya çalışın. Ne yazık ki diyet yapanlar sonuca hemen ulaşmak istiyor ancak bu sırada yanlış beslenme alışkanlıkları nedeniyle metabolizma bozuluyor, ciddi sağlık problemleri ortaya çıkıyor.

DÜŞÜK KALORİLİ DİYET
Hızlı kilo kaybı genelde düşük kalorili ve proteini yüksek diyetlerle sağlanıyor. Çünkü proteini yüksek karbonhidratı düşük diyette ekmek ve benzerleri kısıtlanır yerine tavuk, balık, süt, et ürünleri gibi hayvansal kaynaklı besinler daha fazla verilir. Bu diyetler sadece hızla eski kiloya dönmeye neden olmakla kalmaz, organların çalışmasını da bozar.
– Bu diyetler proteini yüksek olduğundan kolesterol açısından da zengindir. Kalp hastalığı açısından büyük risk taşır.
– Baş ağrısı, bulantı, ishal, halsizlik görülür.
– Safra kesesi problemleri oluşabilir.
– Kişi kilo kontrolü sağlayamaz, bir süre sonra verdiği kiloları geri alır.
– Özellikle genç kızlar bu tür diyetleri uyguladıklarında saç dökülmesi, tırnak kırılmaları, depresyona eğilim şikayetleri ortaya çıkar.

HANGİ BÖLGELER YAĞLANIYOR ?
Yağlanma erkek ve kadında değişik bölgelerde olur. Kadınlar en çok kalça, üst bacaklar ve karın bölgesindeki yağlanmalardan yakınırlar. Ancak şunu da bilmelisiniz ki kadınlarda yağ dokusu estetik açıdan zararlı olsa da sağlık açısından erkeğe göre daha az zararlıdır. Erkeklerin göbeğinde biriken yağlar tehlikeli olup, diyabet, kolesterol, yüksek tansiyon gibi son derece önemli olan rahatsızlıklara yol açar.

SIK AMA AZ YE!
Vücudun sağlıklı çalışması için kan şekerinin daima belirli bir düzeyde kalması gerekir. Kan şekerindeki iniş ve çıkışlar baş ağrısı, konsantrasyon güçlüğü, yorgunluk, uyku hali gibi birçok belirtinin ortaya çıkmasına neden olur. Oysaki azar azar ve yemek yeme kan şekerinin belirli bir düzeyde kalmasını sağlar.

Bu yiyecekler iyi hissetmeyi sağlıyor.
Kırmızı biber: Ne kadar acı olursa o kadar iyidir. Aroma maddeleri vücudun kendi sevinç hormonu endorfinin salgılanmasını hareketlendirir. En iyisi çiğ yenmeli.
Çilek: Stresi giderir. Lifli maddesi iyi hissetmeyi sağlar.
Muz: Sırrı serotonindir. Bu maddeye beynimizin iyi olması için ihtiyacı vardır.

Meyveyi ısırarak yemek faydalı
Süt, içeriğindeki kalsiyum, fosfat iyonları, yağ ve vitaminler ile diş çürüklerini engelliyor. Yer fıstığı da ağız sağlığının korunmasına yardımcı olan besinlerden. Elma ve havuç gibi meyveler ise ısırarak yenildiğinde dişlerin temizlenmesini ve dişeti sağlının korunması sağlıyor. Şekersiz çikletler de tükrük akışını hızlandırarak plak birikimini azaltır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
İDM tarayıcı sorunu ve çözümü
Chrome İçin Internet Dowloand Manager Sorunu Ve Çözümü

İnternet Download Manager Chrome eklentisi olarak sorun çıkarmakta. Chrome için Internet Dowloand Manager entegresi son dönemlerde çok sık rastlanan bir...

Kapat