Samsung Wifi Sorunu Çözümü

samsung wifi sorunuBazı Samsung telefonlarda sık sık görülen Wifi bağlantı sorunu için bu yazımızda size bilgi vereceğiz. Eğer sık sık internet bağlantınız kopuyorsa sizinde telefonunuz büyük ihtimal  Samsung wifi bağlantı kopması sorunu yaşıyorsunuz. Bu sorunun çözümü aslında oldukça basit ancak bazı değişiklikler yapmak gerekiyor. Bu değişikliklerden sonra Samsung wifi sorunu çözülecektir.

Sorunun çözümü için sırayla Ayarlar >Wifi Ayarları deyip Gelişmiş sekmesine tıklıyoruz. Statik IP seçeneğini aktif edip aşağıda ki ayarları kendimize uygun şekilde telefonumuza giriyoruz. Böylece bağlantımız sabit kalacak ve sorun yaşamayacaksınız.

Ip adres: 192.168.2.3 Wifi bağlantısı varsa bir üstte yazandır.
Ağ geçidi: 192.168.2.1 her modemin ayrı ip adresi vardır ancak genelde budur. Sizde kullanım klavuzundan yada modem markanızı Google üzerinde aratıp öğrenebilirsiniz.
Ağ maskesi:255.255.255.0

Yukarıdaki işlemleri yaptıysak aşağıdaki Google DNS adreslerini de değiştirmeden yazıyoruz.
Dns1:8.8.8.8
Dns2:8.8.4.4

Son olarak kaydet diyerek çıkış yapıyoruz. Bir hata yapmadıysanız Wifi sorunu çözülmüş olacaktır. Artık hiçbir kopma ve bağlanamama sorunu yaşamayacaksınız.

Sorununuz devam ederse yorum yazarsanız daha ayrıntılı yardımcı olabiliriz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Windows 8, 8 saniyede açılacak!

Windows 8 'in 8 saniyede açıldığını görüntüleyen video Microsoft tarafından resmi olarak yayınlandı. Açılışın bu hızının sebebi ise kernel oturumunu...

Kapat