Siteniz Başka Tarayıcılarda Nasıl Gözüküyor?

Bir tema yaptıktan sonra onun Internet Explorer veya Chrome gibi tarayıcıların diğer sürümlerinde ve başka tarayıcılarda nasıl gözüktüğünü hepimi merak ederiz. Özellikle WordPress temaları başka tarayıcılarda hata veriyor mu diye sormak isteriz. Çünkü bir web sitesi başka tarayıcı açıldığında kaymalara sebep olabilir.

Firefox, Opera, Chrome, Netscape, Internet Explorer ve Safari gibi daha adını duymadığınız tarayıcılar ve bu tarayıcıların yeni ve eski sürümlerinde tasarımın nasıl gözüktüğünü görebilirsiniz. Bin bir uğraş ve zahmet ile tasarlanan web siteleri tarayıcı uyuşmazlığından tablo bozulmaları ve katman kayması gibi bir çok sorun çıkıyor. Bunun sonucu ziyaretçi kaybediyorsunuz. Önlem almak içinde diğer tarayıcıları mutlaka kontrol etmek gerekiyor.

İlk olarak popüler tarayıcıları bilgisayara indirip hepsinde sitenize bakmanız iyi bir çözüm olabilir. Ancak bu durumda hem tarayıcıların onlarca sürümüne hemde tüm tarayıcılara bakmanız mümkün olamaz. Eğer kontrol etmek istiyorsanız size zahmetsiz bir çözüm olan Browsershots sitesidir.

Web siteniz başka tarayıcılarda nasıl görünüyor?

Browsershots sitesine girdiğinizde sizi çok basit bir arayüz bekliyor olacak.

1- Enter your web address her: kısmına web site adresinizi yazını.

2- Linux, Windows, Mac OS, BSD gibi hangi işletim sisteminde çalışan tarayıcıda nasıl gözüktüğünü görmek istediklerinizi seçiyorsunuz. Devam edip görüntüleri bekliyorsunuz. İşte bu kadar basit.

Web sitenizin 60 civarı tarayıcıda nasıl gözüktüğünü görebilir ve renk derinliği, çözünürlük, JavaScript, Java ve Flash gibi farklı unsurlarda seçim yapıp daha iyi gözlemleyebilirsiniz.

Browsershots, geniş seçenekleriyle oldukça kullanışlı

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Avrupa’nın en çok video izleyen ikinci ülkesiyiz.

Youtube bir dönem engelli olsa bile Avrupa da Almanya'dan sonra n çok video izleyen ikinci ülke çıktık. Anlaşılan yasaklar bile...

Kapat