Teknoloji Devi SONY Zor Günler Yaşıyor

Teknoloji denilince akla gelen ilk ülkelerden birisi olan Japonya’nın en büyük firmalarından birisi, dünyada en fazla tanınan markaların önde geleni Sony 2011 yılı içerisinde yaşadığı sorunlar sonrasında oldukça sıkıntılı bir döneme girdi.

2011 yılı sonunda 3 Milyar Dolar zarar açıklayan firma yıl içerisinde Sel ve Deprem felaketi başta olmak üzere birçok facia atlattı. Ayrıca firmanın bir dönemde hackerlar ile başı derde girdi ve 25.000 kadar kullanıcısına ait verileri çaldırdı.

2012 yılına biraz daha umutlu giren firma da birde CEO değişikliği yaşandı. 1 Nisan 2012 tarihinden itibaren şirketin yönetimine Kazuo HİRAİ getirilecek.

Firma özellikle oyun konsolları alanında oldukça büyük bir kar içerisinde. Buna bağlı olarak halen mali yapısını ayakta tutmayı başarıyor.

Üretim bandında yaşadığı sorunları halletmesi durumunda yakın dönemde Sony firmasının yeniden ayağa kalkmasını beklemek sanırım yanlış bir düşünce olmayacaktır.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
wordpress
WordPress ‘de Flash Resim Yükleyiciyi İptal Etme

Wordpress alt yapısı kullanıyorsanız ve flash resim yükleyiciyi her hangi bir sebepten dolayı kaldırmak istiyorsanız bunu yapmanız çok kolay. Ben...

Kapat