Web sitesine Facebook Beğen (Like) Butonu Nasıl Eklenir?

Daha önce tweet butonu nasıl eklenir ve ne işe yarar diye BURADA bulunan yazımızda söz etmiştik. Aynı şey Facebook beğen butonu içinde geçerlidir. Yani Yazılarınızın Facebook.com da yayınlanarak daha çok okunmasını sağlayıp yine Google’nin gözünde bir artı kazanmış olursunuz.

Sosyal ağları nasıl kullandığınıza bağlı olarak ziyaretçi sayınız o kadar artış gösterir. Bununla beraber bir ürüns atışı yapıyorsanızda satışlarınızda o derece artış gösterir. Sizenize ekliyeceğiniz Facebook like butonu ile ziyaretçileriniz içerikleri rahatlıkla kendi Facebook hesaplarında paylaşabileceklerdir.

facebook like, facebook

Facebook beğen (like) butonu eklemek için yapılması gerekenler;
http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like adresine giriş yapınız. Aşağıdaki resimdeki sayfa açılacaktır.

Burdaki yazıların anlamları ise;

URL to Like : Buraya web sitenizin adresini yazınız.
Layout Style : Burdan beğen tuşunun görünümünü seçiniz.
Show Face : Beğenenlerin profil fotoğrafları görünsün istiyorsanız işaretleyin istemiyorsanız işareti kaldırın.
Width : Botunun uzunluğunu belirleyin.
Verb to display : (Like or recommed)
Font : Yazı tipini seçiniz.
Color Scheme : Rengini ayarlayınız.

Bu işlemleri yaptıktan sonrada “Get Code”ye tıklıyarak kodunuzu alınız.

Eğer WORDPRESS sitenizde her yazınız için bir Facebook like butonu istiyorsanız aşağıdaki kodu direk alıp kullanabilirsiniz.

<pre lang="LANGUAGE" line="1" file="download.txt" colla="+"><script src="http://connect.facebook.net/tr_TR/all.js#xfbml=1"></script><fb:like href="<?php the_permalink() ?>" layout="button_count" show_faces="true" width="100" font=""></fb:like></pre>

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

8 Yorum

 1. uzman dedi ki:

  Hocam çok teşekkür ederim,güzel bir paylaşım.Fakat wordpreste bunu nereye eklemem lazım? bir de 2 tane kod verdi.Birinde java falan yazıyor.alttakinde plugin falan.bir yardımcı olsan
  süper olur walla.

  • admin dedi ki:

   Java yazan kodu, header.php dosyasında body tagının hemen altına ekleyin. Diğer kodu ise facebook butonunun nerede gözüklesini istiyorsanız oraya ekleyebilirsiniz. Eğer yan menüde gözükmesini istiyorsanız sidebar.php içinde bir yere, alt kısımda gözükmesini istiyorsanız footer.php içerisinde bir yere ekleyebilirsiniz. Yani ikinci kod size bırakılmış.

   Eğer her yazıya özel bir Facebook butonu eklemek istiyorsanızda, yukarıda yazının sonunda verdiğimiz kodu single.php dosyası içerisine koyabilirsiniz.

 2. Onsb dedi ki:

  sayfayı değilde materyal beğendirme nasıl oluyor? sade resim beğenme filan yani

  • admin dedi ki:

   Denemedim ancak büyük ihtimal aşağıdaki kodda “Resim adresi” yazdığım yere resmin adresini koyarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. :

 3. Mete dedi ki:

  Kodlarla yapak isteyenler için en iyi yöntem ancak wordpress kullananlar eklentiler ile kolayca yapabilir.

 4. ferkan dedi ki:

  peki aldıgım kodu siteye nasıl ekliycem ?

 5. Ekrem dedi ki:

  Aşağıdaki kod derken aşağıda kod yok sanırım..
  Kontrol eder misiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
teknolosi
En Güncel Teknoloji Haberleri

Teknoloji günümüz dünyasının en vazgeçilmez unsurları arasında. Hatta artık yemek ve uyku bile teknolojiye bağlı durumda. Yaz aylarında serinleten teknolojik...

Kapat