WordPress Gelen Aramalar Eklentisi: SEO SearchTerms Tagging 2

WordPress SEO SearchTerms Tagging 2 eklentisi sayesinde sizde blogunuzdan ziyaretçilirinizin hangi aramalardan geldiğini görebilecek olup, bu aramaları yazılarınızda ve sidebar üzerinde yayınlayabileceksiniz. WordPress gelen aramalar eklentisi sayesinde hem gelen aramaları etiketlere ekleyerek daha fazla ziyaretçiye ulaşacaksınız hemde ziyretçilerinizi tanıyıp onlara göre içerik hazırlayabileceksiniz.

Ziyaretçileri tanımak bir blogcu için en önemli iştir. Çünkü bu sayede ziyaretçilerin beklentilerini fark edip onların sitede daha fazla zaman geçirmesini sağlamak mümkün olur. Ayrıca aranan kelimelerin sitede gözükmesini sağlayan SEO Search Terms Tagging 2 eklentisi etiket görevi görerek daha fazla ziyaretçiye ulaşmanıza yardımcı olur. Eklentiyi kurdukta sonra ayrıca arama motorlarından gelen aramaları düzenli olarak kontrol ederek o yönde içerik hazırlarsanız ziyaretçileriniz blogunuzda istedikleri içerikleri bulup sitenizin sıkı bir takipçisi haline dönüşecektir.

Son zamanlarda bir çok blogcunun kullandığı WordPress gelen aramalar eklentisini sizde hemen aşağıdaki linkten indirerek aramaları sitenizde gösterebilirsiniz. Eklentiyi kurduktan sonra birisi “araba yarışı oyna” gibi bir kelime ile Google’de arama yapıp sitenize girdiğinde bu aranan kelime yani anahtar kelime sitenizin etiketleri arasında yerini alıyor. Bu durum arama motorlarında yükselme ve ziyaretçi artırmak için oldukça etkili olsada abartılı kullanımı büyük bir zarara sebep olur. Bu nedenle bilinçli bir şekilde eklentiyi abartmadan kullanmak gerekli. Abartarak bilinçsiz bir şekilde kullandığınız taktirde Google blogunuzu spam olarak anlayıp cezalandırabilir. Bunun dışında SEO SearcTerms Tagging eklentisini abartmadan kullanan bir çok WordPress blogu rakiplerinden daha üst sıralara çıkmakta.

Eklentisi indirmek içi bu bağıntıyı ziyaret ediniz: http://wordpress.org/extend/plugins/searchterms-tagging-2/

Eklenti Ayarları ve Bilgiler İçin Aşağıdaki Resimden Yararlanabilirsiniz.

Wordpress Gelen Aramalar Eklentisi

SEO Searchterms Tagging Eklenti Ayarları

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

9 Yorum

 1. Kurumsal Seo dedi ki:

  Harika bir eklenti worpdress bloglar üzerinde kullanıyorum. Herkese tavsiye ederim.

 2. bilgirehberim dedi ki:

  zaten gelen kişi o aramayı yapıpta geldiyse bu eklentiyi kullanmak cpu israfı derim 🙂

  • admin dedi ki:

   Yalnız her zaman gelen aramalarda en yukarılarda olmuyoruz. Daha alt sıralarda hatta 2. sayfada olduğumuz kelimelerde olabiliyor. Bu noktada o kelimede daha üst sıralara yükselmemizi sağlıyor. Ancak tabi her eklenti gibi bu eklentide de yorma durumu oluyor. Bunuda göze almak gerek.

 3. Seda dedi ki:

  Ziyaretçilerimin geldiği keliemelri görüp onlara göre içerik giriyorum. Ziyaretçi sayılarımda ciddi bir artış oldu.

 4. Paranoyak dedi ki:

  Denedim ancak ayar yaparken dikkatli olun yoksa spam linkler çıkıyor. Etiketlere ek olarak xxx.com/search/aranan-kelime diye bir sürü link indexleniyor.

 5. aşkın altan dedi ki:

  ilk defa kullanıcam bunun ne gibi yayarı var sitemiz için?

 6. Radyo Dinle dedi ki:

  Admin çok sgl.Tam aradığım şeydi.İmzada ki sitemde kullanıyorum

  tşkürler..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Sene olmuş 2011 kullanılan şifrelere bak!

Sene olmuş 2011, herkesin en az 10-100 sitede üyeliği var ve artık şifre güvenliği konusunda herkes bir bilgi birikimine sahip....

Kapat