WordPress Kategoriler Anasayfada Gözükmesin

WordPress sitelerimizde her zaman her yazının ana sayfada çıkması pekte hoş olmaz. Ne yazarsak yazalımi hangi kategoriye yazarsak yazalım ana sayfa da en son yazılan en yukarıda gözüküyor. Mesela bir WordPress blogunuz var ve dinlediklerimiz diye bir kategori mevcut. Burada yazanların ana sayada gözükmesini istemiyorsunuz yada ana sayfada hoş durmuyor. O zaman yazımızı okuyun. Böylece ana sayfada istediğiniz kategoriler gözükür istemediğiniz kategoriler gözükmez.

Bu işlemi eklenti ile yapabilirsiniz ancak buna hiç gerke yok çünkü basit bir kod işlemi ile gerçekleştirip sunucuyu yormaz ve sitenizde güvenlik açığı oluşturmuş olmazsınız.  Bu işlemi yapabilmek için sırayla şunları yapın;

1- Ana sayfada gözükmesini istemediğiniz kategorinin ID numarasını öğrenin. Bunun için Wp-admin paneline girip kategorilere tıklayarak ID öğreneceğimiz kategorinin üzerine tıklamanız yeterlidir. Sonra adres çubuğunda aşağıdaki resimdeki gibi id numaranız gözükecek. Resimde id kırmızı kutu olan yer yani 14 numaradır.

wordpress anasayfada istemediginiz kategori gözükmesin2- Bu 14 numaralı ID numarasını not ediyoruz ve aşağıdaki gibi kodda yerine yazıyoruz. Sonra kodu index.php veya home.php artık hangisi varsa onda uygun yere ekliyoruz.

<?php query_posts($query_string . ‘&cat=-14′); ?>

Eğer birden fazla kategorinin ana sayfada gözükmesini istemiyorsanız, istemediğiniz kategorilerin ID numarasını dediğimiz yöntem ile bulup not alın ve koda &cat=-14,-17,-21 gibi ekleyin. Burada 13,17 ve 21 numaralı kategoriler ana sayfada gözükmesin demek istiyoruz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
PES 14'te Futbolcu Duyguların Oyunu Etkileyecek!
PES 14’te Futbolcu Duyguları Oyunu Etkileyecek!

PES 2014  için geliştirilen yeni özellikle sayesinde daha gerçekçi bir futbol oyunu sunmayı amaçlayan Konami, böylece PES serisi içerisinde görülmüş...

Kapat