WordPress Seo Sayfa Uzantılarını Kaldırma

SEO için link yapısı büyük öneme sahiptir. Google sıralaması kaybetmeden, ziyaretçi kaybetmedensayfa uzantısı kaldırma veya yanlış durumlarda SEO link düzenleme değiştirme işlemi mümkün mü? diye sorular gelmektedir. Bu yazımda elimden geldiğince size hit kaybı olmadan ve Google sıralamanızı kaybetmeden nasıl URL uzantısını değişeceğinizi anlatacağım.

Sayfa Uzantılarını Kaldırmak (.html)

Birçok kişi link yapısında .html gibi uzantıların kaldırılmasını istemekte. Eğer siteyi yeni açmışsanız bunu en baştan düzenleyerek yapabilirsiniz. Eğer tüm SEO çalışmalarından ve Google indexlerinden sonra yapacaksanız sıkıntılar olabilir. Sıralama ve hit kaybetmeden değişmek isterseniz bunu nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Örneğin:
İLK HALİ: www.9qr.net/seo-url-link-duzenleme-degistirme-hit-kayipsiz.html
UZANTISIZ: www.9qr.net/seo-url-link-duzenleme-degistirme-hit-kayipsiz

Bunun için: Aylar > Kalıcı Bağlantılar kısmına girip özel yapı kısmına www.9qr.net/%postname.html yazmak yerine www.9qr.net/%postname yaparak link yapınızı değiştirebilirsiniz. Yani sadece boş kutuya %postname% yazmanız yeterlidir.

 

Bundan sonra Google sıralamanızı kaybetmemek ve önceden yapılan SEO çalışmalarını kaybetmemek için FTP’ye bağlanıp .htaccess dosyasını açıp içine ağıdaki kodu koyu. Böylece Google sıralamanızı ve ziyaretçilerinizi kaybetmezsiniz.

RedirectMatch 301 (.*).html$ https://www.seohocasi.com$1/

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Üniversite’de skandal!

Google arama motorlarına yeni bir özellik ekledi eklemesine ama çıkan bu özelllik büyük bir skandala sebep oldu. Dünyada oldukça köklü...

Kapat