WordPress’i Mobil Destekli Yapın / Mobil Tema Eklentisi

WordPress sitenize mobil tema uygulayın. Blog’unuzu mobil telefonlara uygun yapan bu WordPress mobil arayüz eklentisi olan WordPress Mobile Edition eklentisi sayesinde kullanıcılarda mobil cihazlardan da blogunuza ulaşabilecek.

Bu mobil eklenti, web sitenize sadece telefon ve tablet gibi mobil cihazlardan girmeye çalışan kullanıcılarda aktif oluyor. Yani kullanıcılarınız mobil bir cihaz ile girmediği sürece blogunuz orjinal teması ile gözükecektir. Bu sayede bilgisayar kullanıcıları için hazırladığınız temanız ile sitenizde rahat gezemeyen telefon kullanıcıları, mobil tema ile rahatlıkla gezip yazıları okuyup, içeriklere erişebilecek.

WordPress Mobile Edition eklentisi

WordPress blogunuz için sadece cep telefonlarında çalışan temaya sahip olun.

Ülkemizde ve dünyada her geçen daha fazla artan mobil kullanıcılar sonucu bir çok hizmet mobil olarak sunulmaya başlandı. Bunun yanında dünyanın en büyük arama motoru olan Google’de mobil kullanıcılara önem vermeye başladı. Hatta Google, son algoritma güncellemesin de mobil desteği bulunan siteleri diğer sitelere göre daha avantajlı görmekte. Bir çok SEO uzmanı mobil desteği olan sitelerin, telefonlara uyumlu sitelerin diğer sitelere göre daha üst sıralarda yer aldığını da açıkladı. Sizde eğer bir WordPress siteye sahipseniz 5 dakika gibi kısa bir süre ayırarak blogunuzu mobil uyumlu hale getirerek hem arama motorlarında daha üst sıralara çıkabilir hemde her yerden blogunuza erişim sağlayarak ziyaretçilerinizi artırabilirsiniz. Üstelik mobil reklamları da aktif ederek telefondan giren kullanıcılarınızdan da gelir elde edebilirsiniz.

WordPress mobil tema uyumuna sahip olmak için yapmanız gerekenler;

Öncelikle BURADAKİ eklentiyi indirin.

1- Daha sonra indirdiğiniz eklentinin içerisindeki dosya ve klasörleri dışarı çıkarın.

2- İndirdiğiniz eklenti dosyası içerisinde 2 dosya ve 1 adet kalsör olacak, BUNLAR; wp-mobile.php, readme.txt, carrington-mobile-1.0.2.

3- Bunlardan wp-mobile.php dosyasını eklenti klasörüne atınız. (wp-content/plugins adresine yükleyin)

4- Ardından carrington-mobile-1.0.2 klasörünü themes klasörüne yükleyin. Eğer yüklemezseniz “WP Mobile is incorrectly installed. Please check the README” uyarısını alıp duracaksınız. (wp-content/themes klasörüne yüklemelisiniz.)

5- Daha sonra WP Admin paneline girerek WordPress Mobile Edition eklentisini aktifleştirin.  Böylece blogunuz mobil uyumlu olacak.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

6 Yorum

 1. kmygr dedi ki:

  WordPress mobil tema yapımı uzuns rüedir aklımdaydı ama çok karmaşıktır diye hiç ellememiştim oysa çok kolaymış. İki takikada mobil sitem oldu.

 2. Excalibur dedi ki:

  Çok merak ettiğim bir konuydu. Özellikle SEO ile iligli yazıalrda artık önemli olduğunun vurgulanmasından beri yapmayı düşünüyordum. Şuan yaptım. Yalnız WordPress mobil tema için başka alternatifler var mı?

 3. Excalibur dedi ki:

  Farklı mobil temalar kullanabilir miyim? Yada kendim bir mobil tema yapabilir miyim?

 4. hocam çok tesekkür ederim eliniz sağlık

 5. emre ateş dedi ki:

  bu mobil eklentisi gerçekten çok iyi oldu teşekürler paylaşım için

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Casus Yazılımların Zararları Nelerdir?

Bilgisayarınıza giren casus yazılımlar çeşitli amaçlar için kullanıla bilir size burada bu zararlı amaçları anlatacağız. - En tehlikeli yani heralde...

Kapat