• Genel
  • 0

Zeytinyağı Faydaları

Zeytin yağı genel  olarak her gün yüz nemlendiricisi olarak kullanılabilir. Buna karşın hassas cildi bulunan kişilerin zeytin yağı kullanırken dikkatli olması gerekir. Zeytinyağı ciltteki hücreleri temizler. Zeytin yağı aynı zamanda gece kremi olarak da kullanılır.
Zeytin yağı iyi bir yüz nemlendiricisidir. Cilt zeytin yağını kolayca emer ve zeytin yağı bol miktarda antioksidan ve E vitamini içerir. Ayrıca zeytin yağı suni maddeler içeren nemlendiricilere göre daha ucuzdur.
Zeytin yağını aşırı yağlı olması bazı kişileri rahatsız edebilir. Özellikle yağlı cildi bulunan kişiler için bu ayrı bir sorundur. Buna karşın eğer bu durum sizi rahatsız etmezse zeytin yağını her gün kullanabilirsiniz. zeytin yağının saf olarak kullanılması oldukça önemlidir. Saf zeytin yağlarındaki antioksidan, vitamin ve mineral seviyesi daha fazladır. Saf olmayan zeytin yağları bazı kimyasallar içerir ve bu nedenle antioksidan ve vitamin seviyeleri daha düşük olur.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
iPhone İçin Yeni Facebook Uygulaması
iPhone İçin Yeni Facebook Uygulaması

Dün geceden itibaren iOS kullanıcılarının beğenisine yeni bir Facebook arayüzü sunuldu. Yeni Facebook iOS uygulaması kullanıcılardan nasıl tepki alacak? Facebook...

Kapat